Георгій Боднараш
Рейтинг
+1103.99
Сила
3061.67

Георгій Боднараш

h-bodnarash

avatar
Не думав, що так реагуватимеш на цю новину)
avatar
Я бачу, що є проблеми з застосуванням логічних методів мислення, бо я не предендую на те, щоб називатися шпигуном))) І ніколи ним не був))) Це мабуть вам наснилося після якогось тютюну сумнівної якості)))) Якщо думаєте, що я шпигун можете мене здати, ви ж стукач, чи не так?))) Бо я б іншої ролі в цій грі не надав би)
avatar
Розумієте, що вовк не настільки страшний, як його малюють… На согоднішній день в олдові та Румунії питання Пінічної Буковини та Південної Бессарабії не такі вже й актуальні. У нгих є свої проблеми, внутріші, якя потрібно нехайно вирішити. Такі питанні піднімаються лише правими політичними силами для того, щоб зібрати електорат — це популізм чистлої води. Так само як в Україні штучно піднімають питання російської мови. Молдоваа є занадто бідною, Румунії не вигідно обєднатися з нею, адже їй доведеться піднімати економіку бідних регіонів. Румунія має багато проблем з бідними регіонами — Південною Буковиною та Західною Молдовою, навіщо їй і Бессарабія? Більше того, це злить «старшого східногго друга». Мучасна румунська еліта набагато хитріша, їй вигідно, щоб Молдова вступила в ЄС і щоб в ній інвестували євролпейці та американців, а вже потім кооперувати з розвинутою Молдовою та мати в ЄС підтримку ще однієї "історичної румунськлї держави" як кажуть румуни. Тоді вже ці «румунські держави» матимуть 2 голоси, які, звичайно, що будуть на користь Румунії. От це є метою румунських лідераів. «Пакт Бессарабіяї» — просто формальність, як на мене. Сучасна румунська преса не звернтає увагу на подібні репліки та дії. Вони не мають підтримки в Румунії, прикладом є Партія Велика Румунія, яка вкотре не спромоглася отримати парламентське представницво, а колись вона була доволі впливовою. Закордонна преса перебільшує зацікавленість Румунії у історичних регіонах, насправді Румунії байдуже… підтвердженням є стан в якому знаходяться румуни зарубіжжя… забуті Богом і тією ж Румунією…
avatar
Я ж вивчив, бо хотів, а захотів, бо, мабуть, потрібно було. Це стосується і інших, тих, хто вивчає і тих, хто не вивчає
avatar
Так правильно, «не всі» — кючові слова!!! Я не про всіх, не потрібно генералізувати
avatar
* не румунську, а українську, заговорився))
avatar
«румуни не вивчають українську, бо знання української мови їм не потрібне» — це я не казав, казав, ті румуни, які не знають румунську, вони не знають, тому, що вони не хочуть, а не хочуть, бо, мабуть, не потрібно їм цього. Це їхнеє право, це їхні проьлеми…
avatar
Історія спрпавді кумедна))) Я про це раніше не чув)
avatar
Я з вами поргоджуюся в бьільшій мірі, але не забувайте, що я відповідав на коментар, який так само був зроблений на основі власного досвіду автором, а вже потім розмова пішла так далеко, що довелося вже більш конкретними фактами аргументувати висловлене. Я так само ввжаю, що українська культура є багатою, я саме так і сказав у свлоєму коментарі, але ж розвиватисмя постійно можна. Пані яка почала коментувати казала, що їй сумно через те, що в Укроаїні краще знають, чи розщвивається регіональні мови, а не дерпжавну. Саме на це я відповів тим, що потрібно ще більше приділяти уваги українській мові і це стосується всіх, але ж це не означає, що інші мови повинні страждати? Адже пані мала на увазі, що румунам не потрібно вивчати румунську, бо їм достатньо знати й на такому рівні, щоб просто одне одного зрозуміло, а знати на відмінно і граматно вони повинні знати тільки українську, бо інакше в університеті не змрожуть вчитися(за виняткою румунських вищих. Усіма моїми коментарями я хочен донести мою думку про те, що не потрібно знати українську, але не в «ущерб» рідній. Розумієте? Я чудово знаю, що не всі румуни володіють укра
нською, алде не володіють, бо їм, мабуть, цього не потрібно. Інакше вони б вивчали паралельно з румунською й українську… І не було б проблем. А навіщо нав'язувати людині щось? Якщо вона мови не знає і їй так добре? Адже добре, було б погано — сіла б за підручники… Вивчення державної
=мови можна зробити нормальним шляхом — підвищенням якості викладання української, а не ообмежеючи вивчення рідної (в двнному випадку румунської)… Я не є українським націоналістом, не є румунським націоналістогм. Я не вважаю, що націоналізм може бути інтсрументом вирішення певних проблем, виходом… Пане, я розумію, що мовне питання в Україні є політичним ходом, я цього не підтримую, але у випадку мов національних меншин, які явно не складають загрози для національної незалежності України, то я підтримую надання статусу регіональної, бо це є чисто символічним. проте має доволі важливий вплив на якесь зхбереження етнічної ідентичності в умовах глобалізації. От і все. Більше того, дуже гарно Сергій Янушевський у нижчому коментарі дав відповідь на подібні запитання.
avatar
Абсолютно всі, і з сучасної України, і з Республіки Молдова. А ті з Румунії, вони стверджубть, що і так вважають себе румунами.
avatar
Мета? Донесення до широкого загалу… А ще у мене були проблеми з браузером))) Я запостив один анонс, але допутив в ньому опечатки і, коли хотів редагувати, натискав на «опублікувати», браузер не зберігав відредаговану версію, а публікував нову. Спочатку я цього не помітив, вносив правки далі, а на вкурсі з'явилися 4 ідентичні пости. Тому я швидко вирішив проблему, а оскільки опубліковані пости видаляти не можна на вкурсі, я заливав в них іншу інформацію. Можете самі подивитися, адже у мене є 4 пости 13 січня, з невеликим інтервалом опублікування. Якщо чесно, я не планував опублікувати цю статтю на вкурсі, бо вона вже була опублікована на CitizenJournal.info, але ж кажу, потрібно була щось заливати в ідентичні пости)) Тож я вибрав найактуальнішу статтю з CitizenJournal.info та залив сюду. І не дарма, бо набрала коментів багато… А чого Вас зацікавив саме цей аспект статті?
avatar
Я громадянин України, тому я українець, проте моя рідна мова — румунська, так само як і для моїх батьків та предків. Тому за всіма стандартами сучасності я українець румунського походження.
avatar
Я веду дисксію, це з вашої сторони не кореткно, бо 6 зубастих націоналістів, які не володіють ситуацією, не «в темі» і нападяють на одного представника румунської громади регіону, якось не зовсім коректно…
avatar
А коротше все це можна сформулювати як питання якості викладання мови, а не питання існування чи володіння мови. НЕ можна покращити знання однієї мови, нігілізувавши володінням рідної. Це не гуманно…
avatar
*погоджуюся))) Обіцяв перечитувати перед «опублікувати» і не дотримався слова)
avatar
Походжуюся з Вами, їм потрібно вчити українську! Але вон не бедуть знати українську якщо рідної не знатимуть. Я помітив і впевнений, що й інші можуть підтверджувати, що людина не може знати іншої мови, якщо влсну не знає високому рівні. Ці слова я почув від мовєї викладачки ділової української мови в Університеті. Таким чином, вивчення громатної румунської школи, буде основою засвоєння інших мов, втому числі державної, не зважаючи на те, що ми говоримо про різні см'ї мов. Оюди нповинна знати правила власної мови, щоб засвоїти правила іншої. Більше того, це дає можливість на основі порівняння краще запам'ятовувати правила мови, яку вивчаєш. Тож, українська в румуномовних школах викладається і це добре. А румунська повинна залишатися базовою, бо це буде коректно. Ваше занепокоєння я розумію!!! Тут проблема не полягає у мові, а у методах та стилях її викладання. Знаєте, з самого початку проблема була хибно піднята. Варто було всім нам акцентувати увагу на якості викладання української мови в румуномовних школах!!! О тут і виникають справді об'єктивні проблеми. В Остриці українську мені викладала Світлана Іванівна, вона добиралася з Чернівців, саме тому я володію українською на відповідному рівні! Тому пропоную всім нам піднімати питання якості викладання української в цих школах, забезпечення шкіл кваліфікованими кадрами. Я тільки за те, щоб українську в румуномовних школах викладали хороші фахівці-філологи, для яких українська є рідною. Це буде більш продуктивно, я є прикладом цього. Адже збільшення годин української за рахунок румунської не дасть таких результатів. Це мправді призводять до «дибілізму». Розумієте, це не добре, коли підняття однієї культури, ідентичності відбувається за рахунок приниження чи «ущемлення» іншої… В даному випадку, надання статус румунській справді нічого не зхмінить, ні в гіршу сторону, ні в кращу, але це важливо, бо це має символічне значення, а символічна ідентичність важлива для збереження колориту. Ви ж сам наголосили на цьому в першому коментарі, що румунам з Герци важливо розуміти одне одного…
avatar
Ця ідея не нова, пригадую, що в університеті розглядали концепції створення балтійсько-чорноморського союзу. Але Юліє, з політологічної та геополітичної точок зору, навіть новий союз, все рівно, беде просто «буферною зоною». Масонами давно вже вироблена модель обєднання світу на сонові трьох союзів — Європйського, Північноамериканського та Азійського, що вже більше 50 років як успішно реалізується. Реально, що нам потрібно — це зміна моделі поведінки політипчних еліт…
avatar
ой, авжеж, «відмивали»
avatar
«Українські уряди щороку витрачали чималі кошти на друк підручників для цих шкіл»

Так, це було, але не факт, що тут просто гроші вимивали… Підручники чомусь кожного року передруковують і мабуть, чимало коштів для цього виділяються, впевнений, що більше, ніж необхідно, бо дехто ставить їх у свої власні кишені. Коли я вчився підручники були доволі складними, багато фактажу, особливо підручники з історії, але переклад на румунську був дуже незрозумілим, надто накрученим… Зараз, вкотре, видали нові І вони не якісні, я викладаю історію у 8-у класі і реально, рекомендую учням інтернет. В нових підручниках просто відсутні деякі параграфи. В 11 класі, у підручнику з Історії України 20-ті роки ХХ ст. зовсім відсутні в підручнику. Таке враження, ніби влада хоче, щоб румунські діти не знали, що Буковина була в складі Румунії до Другої світової… Щодо Румунії, то справді, там ситуація плачебна з українськими школами, проте історично це виправдано, адже українців там набагато менше, ніж румун в Україні, тому і шкіл мало. Мені відомо, що на українську мову немає попиту в Румунії. З України в Румунії кожного року йдуть сотні студентів здобувати освіту, а з Румунії минулого року лише один абітурієнт приїхав поступати в Україну, чому так? Може тому, що розуміють, що українськими дипломами можнак лише одну справу зробити… Натомість, Румунія гарантує право організаціям (підкреслюю не партіям, а організаціям) української меншини брати участь у вибори, як на місцевих, так і на загальнонаціональних, українці Румунії мають право делегувати свого представнитка в Парламент, якщо організація чи партія набирає хоча б 5% голосів від необхідної квоти на загальнонаціональному рівні. Таким чином, українці мають, зазвичай, 3-х представників в Парламенті, які представляють 3 різні організації української меншини Румунії. Більше того, Румунія фінансує набагато більше газет та журналів українською мовою. ПротеҐ, останнім часом українці Румунії часто відмовляються ідентифікуватьи себе як українці. Так, українці з Буджаку кажуть, що вони ліповани, з мараморщини — що вони русини, з Карпат — що вони гуцули і зовсім нічого спільного зі слов'янами не мають, а мають нівмецьке коріння [підкреслюю, це чатисна румунських гуцулів каже]. А що відбуваєжться в Україні? Все більше т зв. молдован конвертуються у румун і все більше українців шукають якісь румунські корені, щоб отримати румунське громадянство. От і прийшли до справжніх проблем, проблема в самих нас-громадян. Румунські танки тут будуть не через румун, які хочуть спілкуватися власною мовою поряд з державною, а ччерез українців, а в першу чергу українських політиків, які стоять у чергу під румунських консульством, щоб отримувати громадянство… І я впевнений, що це стосується і тих, хто так сильно намагається все це діло звести до якоїсь мовної псевдозагрози, а насправді у тіньочку роблять свою справу і, мабуть, самі є громадянами сусдньої
дежави…
avatar
Я би мовчав, але ти про «совість румунську» згадав…
Це наша «тєма» з Самуїловічем. Ти її суті не зрозумів, Максім Міхалич…

Підртимую!